Yükleniyor…

Çalışma Saatlerimiz : 10.00 - 20.00

Klinik PilatesÖz Terapi Sağlıklı Yaşam Merkezi, sağlıklı yaşam ile ilgili temel danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Son yılların popüler egzersiz programı klinik pilates; fizik tedavi egzersizleri hastalarının tedavilerinin ardından tamamlayıcı olarak kullanılmaktadır. Kişiye özel olarak tasarlanan program sayesinde iyileşmenin kalıcılık özelliği artmaktadır.

Omurgayı sabitleyen hem yüzeysel hem derin kasları güçlendirerek bel ve karın bölgesini destekleyen bir egzersiz olması bu yöntemi son yıllarda tıp pratiğinin içine götürmektedir. Kronik bel, boyun ve sırt ağrısı ile duruş bozukluğu gibi durumlarda tedavinin kalıcı olması için egzersiz programı önemlidir. Klinik pilates ağrıyı azaltmaya, fonksiyonları iyileştirmeye ve kasları güçlendirmeye de yardımcı olmaktadır.

Muayene, tetkik ve tanı süreci sonrasında fayda görebilecek hastalara standart tedavi yöntemi sonrasında tedavinin tamamlayıcısı olarak, herhangi bir şikayeti olmayan ve egzersize başlamak isteyen sağlıklı bireylerde ise muayene sonrasında uygulanabilir. Şikayeti bulunan hastalarda önce kas iskelet sistemi muayene edilmektedir. Omurga ve eklemler ile kas kuvvetleri ve esneklik değerlendirilmektedir Gerekli durumlarda görüntüleme sistemlerinden yararlanılıyor ve sonrasında tedavi planlanmaktadır. Şikayeti olmayan bireylerde ise kişinin yine kas-iskelet sistemi değerlendiriliyor ve egzersiz programı planlanmaktadır.

Yasal uyarı: Bu sitede bulunan yazılar teşhis veya tanı amaçlı değildir, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tanı için mutlaka doktorunuza başvurun.